Toxický internet

V poslednej dobe sa často objavujú správy ako sa nejaká vplyvná citlivka cíti nekomfortne. Bojí sa o seba. Cíti sa zle. A za všetko viní internet a tých zlých ľudí na ňom! Sú toxickí…

Nuž moji milí… Keď píšete kontroverzné témy, tak sa nedivte. Chcete parazitovať a žiť v sláve na tom, že získate pozornosť ľudí?! Rátajte aj s nevôľou, kritikou a odporom. Ak sa Vám to nepáči, tak sa odfajčite a dajte pokoj s novo vytvorenými výrazmi „toxické prostredie“, „toxická komunikácia“ a pod.

Jediná toxicita, ak nie priam jed, ste vy samotní. Slabí, bezbranní a večne šikanovaní chudáci, ktorí sa zaserú, keď s nimi niekto nesúhlasí. Z neschopnosti zmieriť sa krutou realitou obviňujete nekompetentnú spoločnosť. Naozaj?!

Je to patetické! Keď už nie sme za tých najmúdrejších a už nemôžeme ťažiť zo svojho postavenia, tak zahráme na city a voláme po zodpovednosti mimo Vás samotných. Duchovná bytosť nepotrebuje volať 158. Nehľadá oporu v kolektívnej zodpovednosti. Chybu hľadá v sebe! Než začnete ukazovať prstom začnite u seba! Toxicita, ktorú vnímate je k Vám priťahovaná prostredníctvom Vášho konania a impulzov. Ak by ste nevykrikovali do sveta „sväté“ pravdy a nehrali sa na mesiášov, tak sa v tejto situácii nenachádzate.

Toxická spoločnosť núti k nepríčetnej izolácii. O to viac ak to odôvodníme ochranou našich najbližších. V skutočnosti však oberáme svojich blízkych o možnosť poznať svet vlastnými očami a nútime im náš vlastný pohľad.

Dobre! Máte aj vy pravdu. Uznávam, že niektorí účastníci internetu to preháňajú. To však neznamená, že sa neviete brániť. Vypnite si komentáre pod príspevkom! Máte tú možnosť. Nezhadzujete svoju neschopnosť na ostatných! Za toxický obsah si môžete sami. To ako sa cítite je Váš problém! Vy jediní máte kontrolu nad vašimi emóciami. Nie sú to tí ľudia, čo Vám prajú alebo neprajú. Ani tí čo Vás milujú či nenávidia. Vy samotní máte moc nad svojimi pocitmi. Neprepadajte úteche racionality, ktorá vinu zhodí na externé vplyvy. Ponorte sa do seba a vnímajte. Pracujte so sebou. Zažite pokoru v introspekcii.

Nuž a ak to nedokážete, robíte správne ak ste sa rozhodli zo sociálnych sieti odísť! A už sa nevracajte! Vaša hviezda zhasla. Nikoho váš vplyv nezaujíma. Ideálne keby ste prestali používať internet úplne 😉 Začnite sa venovať netoxickým veciam. Rodine, blízkym a tomu, čo Vás robí lepšími. Jednoducho, neprenášajte svoju stagnáciu na ostatných. Nechajte tento divoký kyberpiestor žiť, bujnieť a vyvíjať sa svojim životom. Zaslúži si to.


Publikovaný

v

od