Sithské učenie

Na počiatku sithského učenia by sme našli liečiteľstvo, bylinkárstvo a zaklínanie. Niekedy šlo o pomoc spriazneným občinám a všetkých tých, ktorí si prvých sithov vážili či už ako tých, čo oplývajú mocou alebo ako vodcov, či dokonca božstvo. Potom prišla doba temna. A s ňou aj zrodenie temnéj strany, ktorá bola prirodzenou zbraňou v boji proti samozvaným ochráncom rovnováhy.

Bol to rád Jedi a ich prví fanatickí klerici, ktorí odmietali prijať spôsob života aký sithské spoločenstvo predstavovalo. To sa stalo iskrou pre zrodenie sithského ťaženia, ktoré viedlo k prvému sithskému impériu.

Sithský kodex

Základnym pylierom temného učenia je sithský kodex. Dnes sa Vám pokúsim sprostredkovať výklad, ktorý mi bol odovzdaný od môjho majstra.

Mier je klamstvo, je len vášeň

Vo svete, kde niet vášne, niet života. Čo je to za svet, kde niet lásky. Kde niet túžby? Ak by sme mali žiť v mieri, tak prečo v ňom nežijeme? Prečo sme odlišní? Mier je ilúzia tých, čo sa boja! Tých, čo si neveria a popierajú bytie samého seba ako jedinečnú formu prejavu samotného vesmiru.

Mier je nepriateľ pokroku. Je to spiatočníctvo. Mier nás z dlhodobého hľadiska oslabuje. Ak sa v nejakom období zhmotní príliš veľa mieru a nie je dostatok vášne, prírodné sily sa spoja a vytvoria podhubie pre vojnu. A vojna je produktom klamstva a viery, že by sme mali byť rovnakí. Žiť v harmónii. Nekomfrontovať sa. Hovieť si v blaženosti. Byť leniví a chudobní na duchu.

Mier je nebezpečný stav mysle. Je vporiadku chcieť dosiahnúť konsenzus. Urobiť dohodu či vytvoriť dlhotrvajúci priateľský pakt. Ale nespoliehajte sa naň. Čím viac viery vložím v neochvejnosť čohokoľvek, veríme v mier, tým väčšie reťaze si na seba dávame. Mier má svoje opodstatnenie, ale nie ako základný pilier učenia.

A ešte drobosť. Láska nie je mier! A mier nie je láska! Dnes túto mylnú myšlienku šíria kdejakí šarlatáni a novodobí duchovní ako superliek. Neverte tomu! Je to klam. Neprišli sme na tento svet aby sme si tu zahnívali v letargii. Aj matka miluje svoje dieťa a predsa ho ohriakne. Preto pamätaj: Láska pramení z vášne…

Prostredníctvom vášne získam silu. 

Vášeň nás posilňuje. Vášeň z nás robí to kým sme. Bez vášne sme len prázdne schránky. Ak Vám niekto vraví, že on nemá vášeň tak klame. Bez vášne niet vôle žiť. Už samotné hľadanie mieru je vášeň. Hoci môže viesť do slepej uličky, a teda pripraví Vás o silu. O vôlu žiť. O schopnosť ísť ďalej. Napredovať. Byť v spojení so zdrojom, s bohmi.

Porstredníctvom sily získam moc

Ak máte vôlu žiť (silu), skôr či neskôr získate schopnosti (moc) vďaka ktorým sa priblížite k vášmu cieľu. Moc nad sebou, nad svojim remeslom a niekedy aj nad inými je nevyhnutná. Moc nás ochráni pred prípadnými útokmi slabých. Tí sa vždy radi skupinkujú a získavajú silu v množstve. Menia sivé bezduché nevinných na nebezpečné davy. A cez iných, lebo sami nemajú odvahu šikanujú a ubíjajú silnejších. Preto okrem vôle žiť je nevyhnutné vládnuť. Mať moc. Mať kontrolu nad vlastným životom.

Prostredníctvom moci získám víťazstvo.

Nesmiete poľaviť. Musíte pokračovať. Ak sa na tejto ceste zastavíte a prepadnete predstave, že ste nepremožiteľní, uviaznete v ilúzii, že už niet kam ďalej ísť. Vo vašej mysli nastane harmónia. Mier. A mier ako dobre vieme je lož.

Nedopustite to! Buďte víťazom! Vždy a stále! Keď to dosiahnete budete to vedieť. Nebude žiadnej pochybnosti. Každú novú výzvu berte s rovnakým zápalom ako prvú. Nesmiete poľaviť! Iba tak ste skutočný víťaz.

Prostredníctvom víťazstva sú reťaze zlomené.

Neochvejným víťazstvom sa vaša vášeň odpúta. Bude slabnúť lebo naplní vesmír. Bohovia sa na Vás budú usmievať. Vy však viete, že bez vášne umrieme. Preto sa nenechajte zlákať a verte v silu. Verte v bohov!

Sila ma oslobodí.

Prírodné sily, bohovia nás oslobodia. Ale len vtedy, ak plníme ich nekonečné prianie. Vesmír si praje byť. Chce byť pretvorený do hmoty a do skutkov. Preto buďme manifestáciu samého seba a vôle sily, ktorá nám bola zverená. Naša vášeň nesmie nikdy vyhasnúť.

Pamätajte, že ak nepríde nová vášeň; príde učeň alebo vyjadrenie sily, ktoré má povinnosť nás prekonať. Zosadiť nás. Zraziť nás na kolená a priniesť sile nové – nevidené a nepoznané. Taký je rád vecí. Také sú zákony prírody!

Záverom

Existuje množstvo učení temnej strany. Neexistuje len jedna jediná škola a jediný majster. Bolo by to proti prianiu sily.

Nakoľko mne bolo zverené toto učenie a ostatné pohltil čas alebo zabudnuté hrobky a holokrony, budem za vaše postrehy a znalosti vďačný.

Preto ak máte otázky alebo poznáte iný výklad sithského kodexu, pokojne sa oň podeľte v komentároch nižšie. Temná strana si to žiada!


Publikovaný

v

od

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *